Akbank Öğrenci Kredi Kartı

Akbank öğrenci kredi kartı ile bol bol chip-para kazanabilir ve öğrencilere özel düzenlenen kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Marketten giyime, ulaşımdan e-ticarete birçok sektörde kazançlı alışveriş yapmak için Axess Üniversiteli kartına başvuru yapabilirsiniz. Peki, Akbank öğrenci kredi kartı limiti ne kadar? Yıllık kart aidat ücreti var mı?

Axess Öğrenci Kartı Nasıl Alınır?

18-30 yaş arasındaki üniversite öğrencileri, Akbank öğrenci kredi kartı başvurusu yaparak Axess Üniversiteli dünyasına dâhil olabilirler. Başvuru şartları arasında; belirlenen yaş aralığında olunması ve dönem içerisinde öğrenim görülen okuldan bandrollü alınmış öğrenci belgesinin ibraz edilmesi koşulu yer almaktadır.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Üniversiteliler için Akbank öğrenci kredi kartı limiti en fazla 1.000 lira olarak belirleniyor. Düzenli ödemeler sonrasında bankadan limit artırımı istenebiliyor. Dilediğiniz zaman müşteri iletişim merkezi, mobil uygulama, ATM, internet bankacılığı, şubeler ya da SMS kanalıyla limitinizin arttırılması için başvuruda bulunabilirsiniz.

Limit artış talebinin onaylanması, müşterinin kredi sicil durumuna bağlıdır. Akbank ürün ve hizmet ücretlerini ise aşağıdaki konu başlığından incelemenizi tavsiye ediyoruz!

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankanın sitesinden online başvuru yapılabiliyor. Bunun için Akbank öğrenci kredi kartı başvuru formunu doldurmanız ve cep telefonunuza gönderilecek olan tek kullanımlık SMS kodu ile başvurunuzu onaylamanız gerekiyor. Başvurunuz merkezden onay alırsa, kartınız kuryeye verilerek adresinize gönderiliyor. İkinci yöntem ise şubeye gitmektir. Nüfus cüzdanınız ve öğrenci kimliğinizle en yakın Akbank şubesine giderek Axess öğrenci kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz.

Başvuru Onaylanırsa Kart Ne Zaman Gelir?

İnternetten başvuru yaptığınızda, Akbank Telefon Şubesi sizinle iletişime geçerek bilgilerinizin doğruluğunu teyit etmek isteyecektir. Bu görüşme sonrasında başvurunuz onay alır ise kartınız, formda belirtilen adrese teslim edilmek üzere kuryeye verilecek. Yaklaşık 3 iş günü içerisinde kurye teslimatı gerçekleştirir.

ÖNEMLİ: Akbank öğrenci kredi kartı başvurularını kendi kriterlerine göre değerlendirir. Onay verilip verilmeyeceği ve onaylanma süresi başvuru sahibinin özelinde değişiklik gösterebileceği gibi banka gerekli gördüğü taktirde kartın şubeden teslim alınmasını da isteyebilir. Bu hakkını online başvuru sözleşmesinde saklı tutmaktadır.

Şubeden yapılan başvurularda ise hazırda Axess öğrenci kredi kartı varsa müşteriye hemen teslim edilebiliyor. Şubede basılı kart yoksa aynı şekilde kuryeye verilmesi sonrasında yaklaşık üç iş gününde teslimat gerçekleşiyor.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Yıllık Ücreti Ne Kadar?

Akbank öğrenci kredi kartı başvuru sürecinde en önemli detay: Ürün özellikleri ve ücretidir. Çünkü ilk yıl üniversite öğrencilerine verilen bu karttan herhangi bir ücret alınmıyor. Ancak ikinci yıldan itibaren her yıl belirli bir artış göstererek, yılda bir kez kart aidat ücreti yansıtılıyor.

Akbank öğrenci kredi kartı yıllık ücreti 2020 yılında 31 TL’dir. Söz konusu ücretin BSMV dahil 34.50 TL olması bekleniyor. Kartınızı kullanmaya devam etmek için yılda bir kez bu ücreti ödemeniz gerekeceğini unutmayınız!

Akbank öğrenci kredi kartı

Axess Üniversiteli Kartının Avantajları Neler?

Akbank öğrenci kredi kartının özellikleri aslında aşağıdaki maddelerle sınırlı değil. Kartın dönemsel kampanyaları ve indirimli alışveriş fırsatları da oluyor. Ancak bir öğrencinin en çok faydalanabileceği özellikleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Chip-Para: Axess üye firmalarından Akbank öğrenci kredi kartı ile yapacağınız alışverişlerden Chip-Para kazanırsınız. Biriken Chip-Para’larınızı, yine Axess anlaşmalı mağazalardan yapacağınız alışverişlerde kullanabilirsiniz.
  • Taksit: Belirlenen oranlarda peşin fiyatına taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Yine belirli oranlarda faizsiz taksitli alışveriş fırsatından yararlanabilirsiniz. Alışveriş sırasında taksit yaptırmayı unutursanız, internet şubeye girerek veya Akbank müşteri hizmetlerini arayarak sonradan taksitlendirme özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı kanallar üzerinden erteleme de isteyebilirsiniz.
  • SMS Para: Akbank öğrenci kredi kartı başvuru talebiniz onay alırsa kartınız SMS Para özelliğini kullanmaya hazır hale gelir. Bu özellik sayesinde ücretsiz bir şekilde 500 lira SMS Para’nızı istediğiniz an çekebilirsiniz. 3 taksitte ya da dilerseniz 9 taksitte uygun faiz oranıyla geri ödeyebilirsiniz.
  • Alışveriş Kredisi: Yüksek tutarlı bir ürün satın almak istediğinizde, Axess Üniversite dünyasına dahil olduğunuz için alışveriş kredisi imkanından yararlanabilirsiniz. Bu kredi sayesinde harcamalarınızı uzun vadeye yayarak, daha uygun koşullarla ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca istediğin an kartınızı kullanarak ATM’lerden tüm Akbank hesaplarınıza ulaşabilirsiniz. Para yatırma, çekme ve diğer işlemlerinizi bu kart sayesinde şubeye gitmeden bankamatikten yapabilirsiniz.

Akbank Öğrenci Kredi Kartı Ödenmezse Ne Olur?

Kredi kartı yönetmeliğine göre belirlenen asgari ödeme tutarı her ay ödenmek zorundadır. Bu tutarın 3 ay üst üste yatırılmaması sonucunda;

  • Yasal takip süreci başlatılabilir.
  • Müşteri borcunun tamamını ödeyene kadar kart limitini arttıramaz.
  • Nakit çekim işlemlerinden yararlanamaz.
  • Mal ve hizmet alımı gerçekleştirilemez.
  • İcraya düşen borçtan kaynakları müşteri hesaplarına bloke konabilir.

Bu nedenle Akbank öğrenci kredi kartı ödemelerinizi düzenli bir şekilde yapmanız, kartın tüm özelliklerinden faydalanmanızı ve bankayla herhangi bir sorun yaşamamanızı sağlar. Akbank öğrenci kredi kartı limiti başvurusu ve ödemeleri hakkında merak ettiğiniz diğer soruları aşağıdaki alana yazabilirsiniz. Ayrıca Axess ve Wings gibi avantajlı kredi kartlarını incelemek için Akbank Kredi Kartı Başvurusu sayfasını ziyaret edebilirsiniz!

Sending
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
5 (1 vote)

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir