İninal Kart Nedir Nasıl Alınır?

İninal Kart, her yerde geçen nakit çekim özelliği sayesinde kullanıcıyı borçlandırmayan temassız ve çipli seçenekleri bulunan ön ödemeli bir karttır. Güvenlik ve kullanım kolaylığı açısından ön ödemeli kartlar gün geçtikçe yaygınlaşsa da, İninal Kart bu sektördeki ilk karttır. MasterCard ödeme sistemi olan fiziksel ve sanal tüm alışveriş noktalarında geçerli olduğu için bu kartı pek çok yerde sorunsuz bir şekilde kullanabilirsiniz.

Sayfa içerisinde İninal kart nedir avantajları nelerdir, İninal kart nasıl alınır nerelerde satılır, fiyatı ne kadar ve aylık kullanım ücreti var mı gibi en çok merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz…

İninal Kart Nedir? Avantajları Nelerdir?

ING ve MasterCard işbirliği ile 2012 yılında kurulan Türkiye’deki ilk ön ödemeli sistem İninal’dır. Bu sistem sayesinde 2016 senesinde BDDK’dan e-para lisansını alındıktan sonra banka hesabı açmadan ödeme yapmak isteyen milyonlarca insana ulaşıldı.

Kullanıcılara sağladığı avantajlar bir hayli fazla. Ancak sistemin asıl amacı internet alışverişlerinde banka kartı ve kredi kartı bilgilerini vermek istemeyen tüketiciler için güvenli, kullanımı kolay ve ucuz bir finansal ürün sağlamaktı. Öyle de oldu.

İşte İninal Kart nedir diyenler için ürünün sağladığı faydaları aşağıda sıraladık. Kartın avantajlarını beğenirseniz, İninal Kart Nasıl Alınır bölümündeki satış noktalarını inceleyerek, hemen anında ürünü satın alabilirsiniz…

 • Kredi kartı gibi faiz işlemez.
 • Herhangi bir form ya da sözleşme imzalamadan satın alınır.
 • Alışveriş haricinde fatura ödeme gibi finansal işlemlerde de kullanılabilir.
 • Yüklenen para kadar alışveriş yapılabildiği için borçlandırmaz.
 • İnternette, yurt içi ve yurt dışı mağazalarda geçerlidir.
 • Kullanımı tüm kart sistemlerinden daha kolaydır.
 • İninal Kart’lar arasında para aktarımı yapılabilir.
 • Kişisel bilgi vermeden alınabilen bir kart olduğu için güvenlidir.
 • Kredi veya banka kartından bakiye yüklenebilir.
 • İninal Kart ile tüm oyun E-Pin’leri de satın alınabilir.
 • 150.000’den daha fazla noktada dağıtım ve İninal Kart satış noktaları bulunmaktadır.
 • ATM’leri kullanacak istediğiniz zaman karttaki parayı geri çekebilirsiniz.
ininal kart

İninal Kart Nasıl Alınır? Nerelerden Alınır?

İninal Kart nasıl alınır diye soran tüketiciler için bu kartın pek çok farklı noktadan temin edilebileceğini belirtelim. Ön ödemeli kartlar için e-Ticaret sitelerini tercih edebilirsiniz. Bir diğer kolay yöntem ise fiziksel olarak satış noktalarından da bu kartı temin edebilirsiniz.

Detaylı Bilgi Almak İçin İninal Kart Satış Noktaları Linkine Tıklayınız!

ininal kart nasıl alınır

İninal Kart Ne Kadar? Fiyatı Her Yerde Aynı mı?

İninal kart fiyatı 5 TL’dir. Çipli kart Visa ürünü ise 10 TL’dir. Her yerde aynı ücrete satılmaktadır. Ancak online mağazaların bazısı İninal KART alışverişlerinde kargo bedava kampanyası düzenlerken, bazıları ise sepette fiyata kargo ücretini de ekliyor. Kart ücreti tek seferlik bir ödemedir.

Çipli İninal Kart Nedir?

Pos cihazına İninal kartınızı üç türlü okutabilirsiniz. Bunlardan ilki manyetik kullanımdır. Temassız ve çip özelliği bulunmayan kartların manyetik bandı, POS cihazından geçirilir ve ekrana alışveriş tutarı yazılır. İkincisi çipli kullanımdır. Çipli İninal Kart satın aldıysanız, kartın çip bölümünü POS cihazının çip okuyucusuna takarak alışveriş yapabilirsiniz.

çipli ininal kart nedir

Aylık Kullanım Ücreti Var mı?

İninal karta bakiyeniz bulunmuyorsa, kullanım ücreti tahsil edilmez. Bakiyeniz varsa aylık kullanım ücreti olarak 2 lira kesinti yapılır. Aylık döngü cüzdana para eklediğiniz gün başlar. 31 gün sonra yenilenir. Kartın çipli veya temassız olması fark etmeksizin, cüzdanında bakiye olan her karttan iki lira alınır.

İninal Karta Borç Oluşur mu?

Karta para yüklemediğiniz aylar için geçmişe dönük ücret alınmaz. Örneğin Ocak ayında yükleme yaptınız ve bakiyenizi kullandınız. Tekrar Mart ayında yükleme yaptığınızda, Şubat ayı için ücret tahsil edilmez. Sadece Mart için bakiyenizden iki lira düşülür. Bu nedenle İninal kart borcu oluşmaz, hesap eksiye düşmez.

İninal Kart kimlere verilir

İninal Kart Kimlere Verilir?

İninal kart yaş sınırı 13’tür. Bu nedenle 13 yaşının altındaki kişiler hariç herkese verilir. Kartı almak için herhangi bir belge imzalanmaz. Satış noktalarından ya da internetten temin edilerek kullanıma başlanabilir. İsimsiz olduğu için bilgilerim çalındı derdiniz olmadan online alışverişlerinizde güvenle kullanabilirsiniz.

Bakiye Sınırlaması Var mı?

Evet onaylı olmayan hesaplarda 750 TL’lik bakiye sınırlaması mevcut. İninal Kart satın aldığınızda, maksimum 750 lira yükleyebilirsiniz. Sonraki yüklemeler için İninal Cüzdan uygulamasını indirerek veya İninal.com üzerinden kartı hesabınıza eklemeniz gerekiyor. Hesabınıza en fazla 5 tane İninal Kart ekleyebileceğinizi unutmayınız.

Sending
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
5 (1 vote)

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir