İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı

İş Bankası öğrenci kredi kartı Şubat 2020 tarihine kadar İş’te Üniversiteli programı kapsamında sadece üniversite öğrencilerine verilmekteydi. Şubat ayından itibaren hem öğrencilerin, hem de çalışan gençlerin bu karttan yararlanabilmesi için programın ismi Maximum Genç olarak değiştirildi.

Maximum Genç Kredi Kartı Nasıl Alınır?

İş Bankası öğrenci kredi kartı vermek için başvuru sahibinin 18-25 yaş arasında olmasını istiyor. Bu yaş aralığında çalışan veya ön lisansta, lisansta ya da üstü bir eğitim programında okuyan öğrenciler başvuru yapabiliyor. Maximum Genç dünyasına dahil olan gençler; yalnızca Maximum üyesi olan yerlerden değil, tüm iş yerlerinde yapacakları alışverişlerden MaxiPuan kazanıyor.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Limiti Ne Kadar?

Öğrenciysen; İş Bankası öğrenci kredi kartı limiti 1.300 liraya kadar belirlenir. Bu limitin en fazla yarısını nakit avans ve taksitli nakit avans olarak kullanabilirsin. Peşin ödemeleri taksitlendirme, ekstra taksit yaptırma ve taksit erteleme gibi önemli avantajlardan yararlanabilirsin.

Çalışıyorsan; Maximum Genç kredi kartı limitin çalıştığın sektöre ve gelir durumuna göre belirlenir. İstersen limitinin tamamını nakit avans ve taksitli nakit avans olarak kullanabilirsin. Ayrıca kartın tüm özelliklerinden faydalanabilirsin. Özellikler ve faiz oranları hakkında detaylı bilgi almak için alt başlıkları incelemeniz yeterli!

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası öğrenci kredi kartı başvuru için Maximum Mobil uygulamasını devreye koydu. Uygulamayı indirerek online başvuru imkanından yararlanabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz şubeden de başvurunuzu yapabiliyorsunuz. İş Bankası’nda hesabı olan 18-25 yaş arasındaki gençler internet şubeyi de kullanabilirler.

Başvuru İçin Ne Gerekli?

Kefilsiz başvuru için öncelikle yukarıda sıralanan kriterlere uygun olmanız gerekiyor. Sonrasında İş Bankası öğrenci kredi kartı başvuru için öğrenim durumunuzu belgeleyen evrakı şubeye teslim etmeniz şart koşuluyor. Bunlar haricinde herhangi bir belge gerekmeden kefilsiz olarak başvuruda bulunabiliyorsunuz.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Yıllık Ücreti Ne Kadar?

Birçok banka yılda bir defa kart aidat ücreti yansıtmakta. İş Bankası öğrenci kredi kartından bu ücreti almayarak gençlere destek oluyor. Öğrenciler öğrenim hayatları boyunca kartı ücretsiz kullanabiliyorlar. Çalışan gençler ise ilk yıl ücret ödemiyorlar. İlerleyen dönemlerde, bankanın belirlediği yıllık kart aidat ücreti ekstrelerine yansıtılıyor.

Maximum Genç Kredi Kartı İçin Faiz Oranı

Merkez Bankası’nın 2020-20 sayılı duyurusunda belirtildiği gibi 1 Nisan 2020 tarihinden bu yana kredi kartı alışveriş işlemlerin için %1,25 faiz oranı uygulanır. Bu oran normalde üçer aylık dönem sonlarında değişebiliyordu. Yeni uygulamaya göre söz konusu oran, Merkez Bankası değişiklik yapana kadar geçerli olacak. Ayrıca İş Bankası öğrenci kredi kartı için nakit çekme işlemlerinizde de %1,25 faiz oranı uygulanır.

İş Bankası Öğrenci Kredi Kartının Özellikleri

İş’te Üniversiteli yenilenen ismiyle Maximum Genç kredi kartı ile birbirinden cazip kampanyalara katılabilir ve avantajlı alışverişin tadını çıkarabilirsiniz. 18-25 yaş arasındaki çalışanlar ve öğrenciler için kartın ortak özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

  • Tüm İş Bankası ATM’lerinden 7/24 para çekilebilir ve kart işlemleri yapılabilir.
  • Peşin ödemeler taksitlendirilebilir veya ertelenebilir.
  • Maximum üyesi olan ve üyesi olmayan tüm iş yerlerinden taksitli alışveriş yapılabilir. Ayrıca yapılan tüm alışverişlerde MaxiPuan kazanılır.
  • 250 liraya kadar kartın temassız özelliği kullanılabilir.
  • İndirim kampanyalarından ve ekstra taksit imkânından faydalanılabilir.
  • İş Bankası öğrenci kredi kartı başvuru sonrasında onay alınırsa, Kredi Kartı Destek Sigortası ve Alışveriş Sigortası’yla güvence altında olunur.
  • ATM kartı özelliğinden yararlanarak, karta bağlı hesaplara ulaşılabilir.
  • Online alışverişlerde kullanmak için ücretsiz sanal kart oluşturulabilir.
İş Bankası Öğrenci Kredi Kartı Ödenmezse Ne Olur?

Öğrencilerden en fazla aldığımız sorulardan biri de; İş Bankası öğrenci kredi kartı ödenmezse ne olur? Kart borcunuzu 3 dönem üst üste ödemediğiniz taktirde yasal olarak icra takibi başlatılır. Avukat aracılığıyla yürütülen takip sürecinde borcunuzu ödememeye devam ederseniz, kredi siciliniz bozulur. Bu da 5 yıl süreyle kredi alamayacağınız anlamına gelir.

Ayrıca yasal takip sürecinde öğrenciyseniz bankadaki hesaplarınıza bloke konabilir veya çalışan pozisyonunda Maximum Genç kredi kartı aldıysanız borcunuzdan dolayı maaşınızın belirli bir kısmına el konabilir. Eğer 90 gün (3 dönem) içerisinde kart borcunuzu öderseniz, sadece gecikme faizi ödersiniz.

Diğer bankaların limitlerini ve öğrencilere sundukları ayrıcalıkları öğrenmek isterseniz Öğrenciye Kredi Kartı Veren Bankalar sayfasını inceleyebilirsiniz…

İş Bankası öğrenci kredi kartı limiti, başvuru kanalları veya kart özellikleri hakkında herhangi bir değişiklik olursa sayfa güncellenecektir. Şimdilik başvuruda bulunmak isteyenler için bu şartlar geçerlidir. Yazıyı sosyal medyalarda paylaşarak, daha fazla öğrencinin bilgi almasını sağlayabilirsiniz…

Sending
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
5 (4 votes)
1 Yorum

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir