Kredi Kartı CVV Kodu Öğrenme

Sending
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
4.67 (6 votes)

Kredi kartı CVV kodu öğrenme işlemi sayesinde silinmiş olan güvenlik kodunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Cvv no alışveriş ödeme aşamasında gerekli olan temel bilgilerden biridir. Online (internet üzerinden) alışveriş yapmak istediğinizde kredi kartı CVV numarası sorularak, işlem güvenliğiniz sağlanmaya çalışılmaktadır. Peki, kredi kartı cvv numarası nerde yazar ve bu kod silinmişse nasıl bulunabilir?

Kredi Kartında CVV Numarası Nerde Yazar?

Kredi kartı cvv numarası, ilgili kartın arka tarafında yazmaktadır. Resimde belirtildiği gibi kartınızın arka yüzeyinden 3’ten daha fazla rakam yer alabilir. Kredi kartı cvv kodu öğrenme için sadece son 3 rakama bakmanız yeterlidir. Çünkü online alışveriş sırasında güvenlik kodu olarak istenen kod, son 3 haneden oluşmaktadır. Kredi kartı cvv numarası nerde yazar sorusu gibi “cvv silinmiş, ne yapmalıyım?” sorusu da oldukça popülerdir.

Kredi Kartı CVV Kodu Öğrenme

Zamanla kullanımdan kaynaklı kredi kartınız üzerinde yer alan bilgiler silinmektedir. Bu bilgiler okunur halde olmasa da, kartınızı pos cihazından geçirerek ödemelerinizi yapabilirsiniz. Ancak internetten herhangi bir ürün ya da hizmet satın almak istediğinizde cvv kodu gerekmektedir. Bu nedenle online alışverişlerde cvv no okunabilir bir halde olmalıdır. Şayet kartınız üzerinden bu kod silinmişse veya bazı rakamları okunmuyorsa, kredi kartı cvv kodu öğrenme seçeneklerini kullanarak kolayca işlem yapabilirsiniz.

kredi kartı cvv kodu öğrenme

Müşteri Hizmetlerinden Kredi Kartı CVV Kodu Öğrenme İşlemi Yapılamamaktadır!

Ziraat Bankası cvv kodu öğrenme, Garanti Bankası cvv kodu öğrenme, Vakıfbank cvv kodu öğrenme, İş Bankası cvv kodu öğrenme, Akbank cvv kodu öğrenme veya Finansbank cvv kodu öğrenme için bankanızın müşteri hizmetleri herhangi bir işlem yapamaz. Çünkü cvv numarası, güvenliğiniz açısından banka personelleri dahil kimseyle paylaşılmamaktadır. Herhangi bir dosya kaydında ya da evrakta yazılı değildir. Yalnızca kartınızın üzerinde yazılıdır!

Kredi Kartı CVV Kodu Silinmiş Ne Yapmalıyım?

Kart üzerinde yer alan müşteri bilgileri kabartmalı bir şekilde basılırken, kredi kartı CVV kodu ise kabartmalı değildir. Bu durum zamanla dış etmenlere bağlı olarak kodun silinmesine neden olabilir. Bu nedenle CVV kodu silinmiş ya da kredi kartı CVV kodu yok diyen kişiler alışveriş noktalarında kartlarını kullanabilirken, internetten alışveriş yapamazlar.

kredi kartı cvv nerde yazar

Bu gibi durumlarda CVV kodu öğrenme işlemi için ilgili bankanın şubesine gidilmesi gereklidir. Şubedeki bireysel müşteri temsilcisine kartınız üzerindeki bilgilerin silindiğini veya bazı rakamların okunabilir bir halde olmadığını belirtirseniz, yeni kart talebiniz işleme alınacaktır. Eğer işiniz acilse ve yeni kartın adresinize teslim edilmesini beklemek istemiyorsanız, sanal kart oluşturabilirsiniz ve online satın alma işlemlerinize anında devam edebilirsiniz.

Sanal Kart ile Online Alışveriş

Cvv no ya da kart numarası gibi bilgilerin okunmaması sebebiyle online alışverişlerinizde kartınızı kullanamıyorsanız, hemen bir sanal kart oluşturabilirsiniz. Bunun için internet bankacılığına giriş yapmanız ve menüden sanal kart bölümüne ulaşmanız yeterli olacaktır. Cvv ne demek detaylı bilgi almak isterseniz, CVV Nedir yazımızı inceleyebilirsiniz.

kredi kartı CVV numarası nerde yazar

Sanal Kartların Avantajları

Limiti tamamen size bağlı olan bir bankacılık ürünü olduğu için siz herhangi bir limit tanımlamadığınız sürece sanal kartınızın limiti sıfır olur. Limit özgürlüğü, alışverişinizi tamamladıktan sonra limiti azaltmanıza imkan verdiği için en önemli avantajlarından biridir.

İkinci avantajı ise bankalar tarafından ücretsiz olarak sunulan bir ürün olmasıdır. Hem kartı alırken, hem de kullanırken herhangi bir ücret ödemezsiniz. Başvuru yapmak oldukça kolay, hızlı ve zahmetsizdir. Belge imzalamanıza ve şubeye gitmenize gerek yoktur. İnternet bankacılığı aracılığıyla hayatınızı kolaylaştıracak bu ürüne anında sahip olabilirsiniz.

Sanal kartı kredi kartından ayıran en önemli özellik, fiziksel bir kart olmamasıdır. Buna bağlı olarak da internet haricinde kullanılamayan bu kart, güven vermektedir. Tamamen online alışverişler için üretilen bu kart restoran, kafe ve benzeri işletmelerde, alışveriş merkezlerinde, mağazalarda ve marketlerde kullanılamaz.

Son bir uyarı: bütün sistemlerin bir güvenlik açığı bulunabileceği gibi sanal kartınızın da bilgileri kopyalanabilir ve limit yükseltmeniz beklenerek dolandırılma riskine maruz kalabilirsiniz. Bu nedenle güvenliğinden emin olmadığınız hiçbir online mağazadan alışveriş yapmayınız, sanal kartınızı kullanmadığınız tüm zamanlarda limitinizi sıfırlayınız.

Kredi kartı cvv kodu öğrenme ve sanal kart oluşturma hakkındaki bu yazımızı sosyal medya hesaplarınızı paylaşarak, tanıdıklarınızın da bilgilenmesini sağlayabilirsiniz…

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir